سوخت شدن سهمیه کارت سوخت های جدید الصدور و خودروهای صفر

برخلاف ادعای شرکت ملی پخش فرآورده نفتی مبنی بر محفوظ ماندن سهمیه بنزین افرادی که به موقع برای کارت سوخت خود ثبت نام نموده اند، سهمیه بنزین دو ماه برای این عده شارژ نشده است.

علی رغم اینکه شهرام رضایی، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفته است: مردم نگران نباشند چرا که سهمیه سوخت آنها تا ۶ ماه ذخیره می‌شود و اگر یک ماه هم کارت سوخت نداشته باشند سهمیه هر ماه، ذخیره شده و بعداً قابل استفاده است.

خبرها حاکی از آن است که سهمیه سوخت خودروهای صفر و کارت سوخت های جدید الصدور در کارت سوخت آنها محفوظ نمانده است.

به نقل از کاربرانی که کارت سوخت خود را به تازگی از شرکت پست دریافت کرده اند هنگام نخستین سوخت گیری با وجود اینکه ۳ ماه از واریز سهمیه ۶۰ لیتری هر خودرو سواری می‌گذرد تنها ۶۰ لیتر در کارت سوخت آنها موجود بوده در حالی که باید ۱۸۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای شارژ می‌شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودروی خود را به تازگی خریداری کرده است؟ گفت: خیر، بیش از دو سال است این خودرو را خریداری کرده ام اما تاکنون برای دریافت کارت سوخت آن اقدام نکرده بودم و به تازگی آن را دریافت کرده ام.

مطلب پیشنهادی: برای رمزگشایی و بازیابی رمز کارت سوخت به کجا مراجعه کنیم؟

در همین رابطه، علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی درباره مشکل این گروه گفت: امکان بروز چنین مشکلی به دلایل مختلف وجود دارد اما مردم نگران نباشند چرا سهمیه سوخت آنها تا ۶ ماه نزد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی محفوظ و قابل استفاده است و از بین نمی‌رود.

کسانی که با این مشکل مواجه شده اند برای حل مساله می‌توانند به نواحی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنند تا نسبت به رفع آن و شارژ سهمیه ماههای گذشته در کارت سوخت آنها اقدام شود.