10هزار تاکسی فرسوده با محصولات ایران خودرو جایگزین می شوند

براساس توافق بین اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور و ایران خودرو، این خودروساز در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، 10 هزار تاکسی فرسوده را تا پایان سال جاری نوسازی می‌کند‌.

علیرضا اسکوئی مدیر عملیات فروش ایران خودرو، با اعلام این خبر در مراسم امضای تفاهم نامه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و تحویل خودرو های تاكسی مطابق ماده 12 قانون و تسهیلات قرض الحسنه، گفت: متناسب با تقاضای تاکسی‌رانی و توان و تمایل رانندگان، تعداد خودروهای پیش بینی شده در طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری افزایش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: ۱۰ هزار دستگاه از ظرفیت تولید ۴۰۵ دوگانه سوز و سمند ای.اف.۷ پایه گاز سوز در سال جاری از محل سهمیه تولید به طرح نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری کشور اختصاص داده می‌شود.

اسكوئی افزود: ایران‌خودرو یکی از ارکان طرح نوسازی ناوگان تاکسی‌رانی است و با مشارکت در این طرح ملی دین خود را به جامعه ادا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش آلایندگی، کاهش مصرف سوخت و ایمنی سرنشین، زیبایی شهر و درنهایت رضایت رانندگان و شهروندان از نتایج اجرای طرح نوسازی تاکسی های فرسوده خواهد بود.

همچمین امروز با تحویل نمادین تعدادی دستگاه تاکسی نو به رانندگان تاکسی، طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری با محصولات ایران خودرو آغاز شد.

یادآور می شود که در این مراسم جمالی نژاد معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور، پورسید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران، قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاكسیرانی، دلاویز مدیرعامل شركت بهینه سازی مصرف سوخت،‌ فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو و مدیران ارشد گروه حضور داشتند.