گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک

گرفتن رایگان خلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور۱۲۰

یکی از روشهای رایگان استعلام خلافی خودرو مراجعه به وبسایت پلیس راهور می باشد اما به تازگی تغییراتی در سایت راهور صورت گرفته است که برای استعلام تخلفات رانندگی خودرو یا موتور سیکلت نیاز به ثبت نام در سایت سخا دارد. پس از ورود به بخش استعلام تخلفات در سایت راهور، باید در سامانه سخا ثبت نام کنید . ثبت نام در سامانه سخا به آسانی انجام می شود و پس از ثبت نام و وارد شدن به سامانه می توانید با استفاده از بارکد کارت خودرو، جزئیات جرایم رانندگی را ببینید. برای ثبت نام نیاز به کدملی و شماره تلفن به نام خود فرد است. ضمنا از این پس فقط در صورتی می توانید خلافی بگیرید که بارکد خودرو با کدملی مالک خودرو مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر مالک خودرو نیستید باید ابتدا با اطلاعات مالک خودرو در سامانه سخا ثبت نام کنید.

اما اگر به بارکد پستی کارت ماشین یا اطلاعات تکمیلی مالک دسترسی ندارید باید از روش های دیگر اقدام به استعلام کنید. فرمون یک ابزار هوشمند برای استعلام خلافی خودرو و خلافی موتور سیکلت است. با فرمون میتوانید به امکانات زیر دسترسی داشته باشید

سوابق خلافی و جریمه‌های رانندگی شما حفظ میشه!
به جز دفعه اول برای استعلام نیاز به وارد کردن مجدد اطلاعات نداری!
میتونی عوارض خودرو با استفاده از پلاک چک کنی!
هشدار دوربین های کنترل ترافیک و کنترل سرعت داره!
خرید بیمه شخص ثالث داره!
قیمت گذاری خودرو صفر و کارکرده با توجه به مدل و سال ساخت و … داره!

فرمون استعلام خلافی خودرو

باید بدونید با فرمون می تونید جریمه خودرو یا موتور به صورت تکی از لیست تخلفات انتخاب و پرداخت کنید و نیازی به پرداخت یکجای تمام جریمه‌ها نیست. باقی جرایم را می توانید در فرصتی دیگر و قبل از اتمام موعد پرداخت تسویه کنید

در صورت مشاهده خلافی که شما مرتکب نشده اید چگونه اعتراض کنید؟

اگر پس از استعلام در لیست جرایم، جریمه ای را مشاهده کردید که مطمئن هستید مرتکب نشده اید می توانید به این تخلف اعتراض کنید.

به طور کلی شکایت به خلافی خودرو و موتور به دو دسته تقسیم می‌شود. دسته اول شکایت به تخلفات ثبت شده از طریق دوربین است. این تخلفات شامل عبور از چراغ قرمز، سرعت غیرمجاز و ورود به محدود طرح ترافیک است. اگر به این موارد اعتراضی دارید باید به مراکز اجراییات مراجعه کنید که معمولا پلیس راهور مستندات ثبت شده توسط دوربین را به شما نشان می دهد و در صورت ثبت اشتباه، پاک می شود.

دسته دیگر تخلفاتی هستند که توسط شما انجام نشده‌اند یا دارای مبلغ غیرمنطقی هستند. به‌عنوان مثال شما مبلغ میلیونی در لیست جرایم خود دارید یا اینکه در شهری که اصلا نرفته‌اید جریمه شده‌اید. در این صورت لازم است با مراجعه به مراکز پلیس ۱۰+ شکایت خود را مطرح کنید. اگر مبلغ جرایم بیش از ۳ میلیون تومان باشد باید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه کنید.

در صورتی که پلیس+۱۰ یا دفاتر رسیدگی به جرایم رانندگی بتوانند شما را راضی کنند باید مبلغ را پرداخت کنید. در غیر این صورت با مراجعه به مراکز رسیدگی پلیس راهور از یک کارشناس و یک قاضی می‌خواهید که جرایم را بررسی کند. در صورتی که حکم قاضی مبنی بر قطعی بودن جریمه باشد، جایی برای اعتراض باقی نمانده و باید کل مبلغ را پرداخت کنید.

برای اعتراض به خلافی خودرو چه مدارکی لازم است؟

اصل کارت شناسایی و اصل سند مالکیت خودرو
کارت شناسایی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی وی
تکمیل فرم درخواست

در این مقاله با جزئیات به توضیح روشهای استعلام خلافی خودرو پرداختیم و روش های کم هزینه و رایگان استعلام خلافی را توضیح دادیم. در آخر توصیه می کنیم جهت صرفه جویی در وقت از روشهای آنلاین برای استعلام تخلفات رانندگی استفاده کنید. در فرمون علاوه بر استعلام جریمه می توانید از امکانات متعدد برنامه فرمون استفاده کنید.