گرانی پراید به ما چه!

سایپا به افزایش قیمت پراید واکنش نشان داده و مدعی شده که قیمت محصولات خود را طبق فرمول حاشیه سود بازار تعیین می‌کند، اما نباید فراموش کرد که قیمت بازار نیز قیمت غیرمنطقی و بالایی است و دلال بازی‌ها و عدم عرضه مناسب بر گرانی بدون پشتوانه دامن زده است. به گزارش ایسنا، قیمت خودرو در سال جاری روند صعودی به خود گرفت که وزیر صنعت و دولت معتقد بودند این افزایش قیمت به دلیل کاهش عرضه بوده است و خودروسازان را مجبور کردند طرح فروش فوری و پیش فروش را در دستور کار خود قرار دهند، این طرح‌ها در حالی کلید خورد که تعیین قیمت خودرو با توجه به حاشیه بازار انجام می‌شود.

بررسی‌های چند وقت اخیر نشان از آن دارد که این طرح‌های فروش و پیش فروش هیچ تأثیری بر بازار نداشته است زیرا بازار تا زمانی که حجم قابل توجهی خودرو به آن وارد نشود، واکنشی نخواهد داشت و بازار بر پایه واقعیت‌ها برنامه خود را به پیش می‌برد؛ از سوی دیگر خودروسازان به تعهدات بهار سال جاری خود عمل نکرده و به موضوع پیش فروش و فروش فوری وارد شده‌اند.

[irp posts="4480" name="اجرت و هزینه تعمیر پراید در سال 98"]

در این میان اما برخی اخبار و حواشی نشان از رشد قیمت پراید داشته که سایپا به این موضوع واکنش نشان داده است، شاید گفته‌های مسئولین سایپا درست باشد اما فراموش نشود که قیمت‌ها در چند ماه اخیر بارها و بارها به روش‌های مختلف گران شده است. هم‌چنین به اعتقاد کارشناسان حرف حساب مردم درست‌تر است زیرا قیمت خودرویی همچون پراید نباید در حدود ۵۰ میلیون تومان باشد و ازسوی دیگر حضور دلالانی که ارتباط قابل توجهی با شرکت‌های عرضه کننده خودرو دارند، خود بر دلالی و افزایش قیمت خودرو در بازار دامن می‌زند و از سوی دیگر رشد ۵۰۰ هزار تومانی قیمت خودرویی هم‌چون پراید که عموم مصرف کنندگان نهایی آن افرادی هستند که در صف گوشت و مرغ دولتی می‌ایستند، بسیار زیاد است.

البته به نظر می‌رسد سایپا و دیگر شرکت‌های خودروساز باید نسبت به اتفاقات پیرامون خدمات پس از فروش محصولات خود جدیت قابل توجهی نسبت واکنش‌های رسانه‌ای داشته باشند، در هفته‌های گذشته بسیاری از گزارش‌های مردمی نشان از آن داشت که کیفیت محصولات تولیدی داخل بسیار پایین بوده است و مشتری که محصول خود را با قیمت بسیار گزافی خریداری می‌کند، انتظار دارد تا خدمات پس از فروش مناسبی را دریافت کنند.