کارت سوخت تاکسی ون‌ ها از امروز تحویل داده می شود

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: به دنبال اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، کارت‌های سوخت جدید تاکسی‌های ون با ۶۰۰ لیتر سهمیه از امروز یکشنبه ۲۴ آذر ماه تحویل داده می شود.

به گزارش فرمون و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اتحادیه سازمان تاکسیرانی‌های شهری کشور، مرتضی ضامنی اظهار کرد: در تهران، برای آن دسته از رانندگان تاکسی‌های ون که پروانه فعالیت آنها دارای اعتبار است، پیامک ارسال خواهد شد و آنها باید با مراجعه به محل اعلامی نسبت به دریافت کارت سوخت خود اقدام کنند.

وی افزود: آن دسته از رانندگانی هم که پروانه فعالیت آنها منقضی شده است، باید با مراجعه به سازمان تاکسیرانی تهران نسبت به تمدید پروانه خود اقدام کنند تا کارت سوخت برای آنها صادر شود.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خاطرنشان کرد: در سایر شهرهای کشور نیز رانندگان تاکسی‌های ون می توانند از روز دوشنبه_ ۲۵ آذرماه برای دریافت کارت سوخت جدید خود به سازمان‌های تاکسیرانی مراجعه و کارت خود را تحویل بگیرند.

ضامنی افزود: با توجه به زمان کم باقی مانده تا پایان آذر و به منظور استفاده کامل رانندگان از این سهمیه، مابه التفاوت ۲۰۰ لیتری سهمیه سوخت آذرماه رانندگان، بر اساس هماهنگی‌هایی که با وزارت کشور و شرکت نفت صورت گرفته است، در سهمیه دی ماه آنها لحاظ می‌شود و کارت سوخت تاکسی‌های ون در دی ماه ۸۰۰ لیتر شارژ خواهد شد، اما از بهمن ماه به صورت ماهانه کارت سوخت این خودروها ۶۰۰ لیتر شارژ می شود.

وی گفت: کارت های سوخت قدیمی ون‌ها تا پایان آذرماه فعال است و تاکسیرانان می‌توانند از باقیمانده سهمیه آن تا پایان ماه جاری استفاده کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسی‌های شهری گشور یادآور شد: مدارک لازم برای تحویل کارت‌های سوخت، اصل و کپی کارت خودرو و کارت ملی است.