خرید طرح زوج و فرد (طرح کنترل آلودگی هوا) سال 1402

طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق) نوعی از محدودیت ترافیکی است که ساعات خاصی را برای رفت و آمد خودرو ها در نظر گرفته است.

محدوده‌های طرح ترافیک و زوج و فرد تهران برای سال 1402 تغییری نخواهد کرد.

ساعت طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق)  

طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد)در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 الی 18 و پنجشنبه‌ها از ساعت 6:30 تا ۱۳ اجرا می‌شود.

آیا امکان خرید طرح کنترل آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) تهران وجود دارد؟

بله در صورت خرید طرح ترافیک می توانید در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق) نیز تردد نمایید و مشمول جریمه نمی شوید. در طرح جایگزین طرح زوج و فرد، تعداد روزهای مجاز هر خودروی پلاک تهران ۸۰ روز در سال (در هر فصل ۲۰ روز) خواهد بود و در مقابل، دیگر محدودیتی از بابت زوج یا فرد بودن پلاک و روز وجود ندارد و هر خودرویی در هر روزی که نیاز داشت، می‌تواند از حق تردد خود استفاده کند.

بدین ترتیب، دیگر چیزی به‌نام محدوده زوج یا فرد وجود ندارد و هرکس در طول فصل، ۲۰ روز حق تردد مجاز و رایگان خواهد داشت و برای تردد مجاز بیش از آن، نیازمند پرداخت عوارض است. تعداد روزهای مجاز برای خودروهای با پلاک غیرتهران ۱۵ روز در هر فصل خواهد بود.

در صورتی که از سهمیه 20 روزه خود در فصل استفاده کنید برای تردد بیش از آن باید از طریق سایت تهران من طرح بخرید. هزینه تردد در طرح کنترل آلودگی هوا نصف هزینه طرح ترافیک اصلی است.

توجه داشته باشید که حتی برای استفاده از سهمیه 20 روز رایگان در هر فصل نیز باید در سایت تهران من ثبت نام کنید.

مطلب پیشنهادی: خرید طرح ترافیک 1402 (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)

مطلب پیشنهادی: نقشه محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تهران

اپلیکیشن فرمون، برنامه ای اندرویدی است که امکانات کاربردی زیادی را مانند استعلام و پرداخت خلافی خودرو، خرید بیمه شخص ثالث و ... برای رانندگان فراهم آورده است. یکی از ویژگی های جالب توجه اپلیکیشن فرمون ابزارهایی برای جلوگیری از جریمه شدن رانندگان است. اپلیکیشن فرمون به هنگام نزدیک شدن به دوربین های طرح ترافیک و یا طرح کنترل آلودگی هوا ( طرح زوج و فرد سابق) با آلارم به شما هشدار می دهد.

آخرین نسخه اپلیکیشن فرمون را از لینک زیر دانلود کنید: