مدت اعتبار کاردکس گواهینامه رانندگی چقدر است؟

زمانی که شما به عنوان هنرجو برای دریافت گواهینامه رانندگی در کلاس‌های تئوری آیین‌نامه، فنی و عملی شهر شرکت می‌کنید به شرطی که هیچ‌گونه غیبتی نداشته باشید و در آزمون مقدماتی آئین نامه و عملی شهر که از طرف آموزشگاه گرفته می‌شود نیز نمره قبولی دریافت کنید، کاردکس گواهینامه رانندگی (که به اشتباه کارتکس گواهینامه نیز گفته میشود ) برای شما صادر خواهد شد.

شما باید در همان روز گرفتن قبولی مقدماتی عملی شهر به متصدی ثبت گواهی مهارت مقدماتی مراجعه تا قبولی‌های مقدماتی را بر روی فرم مربوطه ثبت کند و شما را جهت صدور کاردکس راهنمایی کند.

هنرجو باید کلیه مدارک صدور کاردکس خود را به انضمام کارنامه آموزشی و گواهی مهارت که توسط مدیریت تائید شده، به مسئول ثبت نام ثانویه تحویل دهد. پس از تائید مدارک توسط مسئول مربوطه، برابر دستور العمل ابلاغی، مسئول صدور کاردکس ظرف مدت حداقل ۴۸ساعت مکلف به تحویل مدارک به مسئول رایانه آموزشگاه بوده و پس از گرفتن پرینت، کاردکس را تشکیل و هنرجو را جهت مراجعه به چشم پزشکی و معاینه چشم راهنمائی می‌کند.

دقت کنید که در صورت عدم قبولی در آزمون های مقدماتی آئین نامه و عملی شهر برای شما کاردکس تشکیل نخواهد شد و  باید کلیه کلاس های تئوری و عملی شهر خود را سپری کرده باشید.

مدارک لازم جهت صدور کاردکس گواهینامه

 • کپی شناسنامه (در صورت داشتن توضیحات ۱ برگ کپی)
 • کپی از کارت ملی ( شناسنامه های جدید نیازی به کارت ملی ندارند )
 • پنچ قطعه عکس ۳*۴ (عکس ها مطابق با زمان ثبت نام باشد)
 • واریز فیش های بانکی (واریز از طریق اینترنت، عابربانک  به هیچ عنوان قابل قبول نیست.فیش ها حتما در بانک ملی و بنام متقاضی باشد)

  • واریز مبلغ 200.000 ریال بحساب ۳۰۰۳ ۱۳۰ ۱۱۵ ۲۱۷ به نام نیروی انتظامی
  • واریز مبلغ 10.000 ریال بحساب ۸۰۰۹ ۹۰۰ ۱۱۵ ۲۱۷ به نام نیروی انتظامی
  • واریز مبلغ 120.000 ریال بحساب ۳۰۰۷ ۳۸۳ ۳۰۹ ۰۲۲ به نام شرکت فناوران توسعه ناجی
  • واریز ملبلغ 10.000 ریال بحساب ۴۸۰۰۶ ۰۰۰۰ ۳۱۱۱ به نام شهرداری
 • آدرس و کدپستی محل سکونت
 • قبولی در آزمون آیین نامه مقدماتی
 • قبولی در آزمون مقدماتی مهارت رانندگی

بعد از پایان کلاس های آیین نامه و آموزش عملی شهر در صورت پرداخت هزینه کاردکس ( ۹۷ هزار تومان ) کاردکس صادر میشود.

مدت اعتبار گواهی مهارت و یا همان  فرم کاردکس گواهینامه  چقدر است؟

۱) اعتبار گواهی مهارت از تاریخ صدور به مدت ۱ سال است

۲) اعتبار کاردکس صادر شده از تاریخ صدور به مدت  ۲ سال است

۳) اعتبار قرارداد و فرم اولیه از تاریخ صدور به مدت ۱ سال است

ثبت نام غیر قابل تمدید است اما کاردکس یک بار تمدید می شود . که اعتبار کاردکس دوم نیز دو سال می باشد. در صورت پایان اعتبار ثبت نام و کاردکس هنرجویان در مدت تعطیلی آموزشگاه ها بخاطر ویروس کرونا، کاردکس تا پایان شهریور تمدید می شود.

مطلب پیشنهادی: چه مجازاتی در انتظار رانندگان بدون گواهینامه است؟

آیا انتقال کاردکس رانندگی ممکن است؟

پس از آن که کاردکس در یک آموزشگاه برای شما صادر شد، به هیچ وجه نمی‌توانید در یک آموزشگاه دیگر ثبت نام کنید، حتی اگر از تاریخ اعتبار کادرکس آن گذشته باشد (پس در انتخاب آموزشگاه دقت کنید).

تنها در صورتی که محل سکونت هنرجو به شهری دیگر منتقل شود، هنرجو می‌تواند با مراجعه به راهنمایی و رانندگی شهر مقصد، کاردکس خود را باطل کرده و تمامی مراحل آموزشی را از ابتدا در آموزشگاهی دیگر طی کند.

مطلب پیشنهادی: 4 درس مهم که هرگز در کلاس رانندگی به شما یاد نمیدهند