رانندگی به سمت عقب، یکی از علل تصادفات مرگبار

سرهنگ علی اصغر شریفی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: یکی از علل تصادفات مرگبار، رانندگی به سمت عقب است. بر اساس ماده 115 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، حرکت با دنده عقب در بزرگراه ها، آزادراه ها، ورودی و خروجی آنها اکیدا ممنوع بوده و تخلف حادثه ساز بشمار می آید.

به گزارش فرمون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی ادامه داد: به منظور کاهش این تخلف حادثه ساز، علاوه بر جریمه رانندگی، نمره منفی نیز برای رانندگان متخلف در نظر گرفته شده است. برای رانندگان وسایل نقلیه شخصی 5 نمره منفی و رانندگان وسایل نقلیه سنگین 7 نمره منفی لحاظ خواهد شد.

[irp posts="322" name="جدول کد تخلفات رانندگی و نرخ جریمه سال 98"]

شریفی در ادامه افزود: راندن به عقب جزو مواردی است که صدمات ناشی از آن در تصادف شدید است و از رانندگان می خواهیم حتی در معابر اصلی و فرعی نیز از حرکت با دنده عقب پرهیز کنند. همچنین در صورتی که رانندگان در هنگام راندن به عقب باعث حادثه شوند، راننده وسیله نقلیه ای که به سمت عقب در حال حرکت بوده باید پاسخگو باشد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ در پایان بیان داشت: از حرکت به صورت دنده عقب در مسیرهای فرعی به اصلی جدا خودداری کنید. یکی از مواردی که شاید کم اهمیت باشد و شهروندان به آن دقت نکنند خارج شدن از درب پارکینگ های منازل، مجتمع های اداری و تجاری باشد که جزو مصادیق راندن از مسیر فرعی به اصلی است.