روزانه چند نفر در تصادفات رانندگی کشور کشته می‌شوند؟

یکی از دلخراش‌ترین اخباری که هر سال می شنویم مربوط به تلفات جانی در تصادفات رانندگی کشور است که باعث بحث‌های زیادی بین کارشناسان شده است و مسائل مهمی مانند: سطح استانداردهای ایمنی خودروهای داخلی، قوانین تصادفات رانندگی، فرهنگ رانندگی و ... را پیش کشیده است.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت: براساس آمار‌ها روزانه بین 40 تا 50 نفر در تصادفات رانندگی کل کشور کشته می‌شوند و مسئولان باید در این خصوص فکری اساسی کنند.

بیش از 12 هزار نفر در تصادفات ۸ ماهه سال ۹۷ جان باختند

برابر اعلام پزشکی قانونی کشور در ۸ ماهه سال ۹۷ در حوادث رانندگی ۱۲۲۶۱ نفر جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل (۹۶) ۹ درصد افزایش داشته است . لازم به ذکر است از این تعداد جان باختگان تعداد ۹۵۸۷ نفر مرد و ۲۶۷۴ نفر زن بودند .

سردار حمیدی رئیس پلیس راه راهور ناجا اظهار کرد: اقدامات پلیس در کاهش تلفات تصادف به حد نهایی خود رسیده و با وضعیت فعلی اعتبارات، سفر‌ها و ... نمی‌توان بیش از این تصادفات رانندگی را کاهش داد.

رئیس پلیس راه راهور ناجا تأکید کرد: اصلاح قوانین و افزایش بازدارندگی آنها، کاهش مصرف سوخت، استفاده از سامانه‌های جدید و اصلاح وضعیت راه و افزایش ایمنی خودرو‌ها از جمله ضروریات برای تداوم کاهش کشته‌های تصادفات رانندگی است که مسئولان باید در این خصوص فکری اساسی کنند.