استعلام خلافی موتور سیکلت رایگان

استعلام خلافی موتورسیکلت: راهی ساده برای بررسی تخلفات رانندگی موتورسیکلت

اگر شما هم یک موتورسیکلت دارید، حتماً با خلافی‌های مرتبط با رانندگی مواجه شده‌اید. بهترین راه برای اطمینان از وضعیت تخلفات موتورسیکلت خود، استفاده از سرویس استعلام خلافی موتورسیکلت است. با استفاده از این سرویس، شما می‌توانید به راحتی و آنلاین تخلفات مرتبط با موتورسیکلت خود را بررسی کنید.

استعلام خلافی موتورسیکلت چیست؟
استعلام خلافی موتورسیکلت به شما اجازه می‌دهد تا با وارد کردن شماره پلاک موتورسیکلت، اطلاعات مربوط به تخلفات رانندگی موتورسیکلت خود را دریافت کنید. این تخلفات می‌توانند شامل تخطی از سرعت مجاز، عبور از چراغ قرمز، عدم پرداخت جریمه‌های رانندگی و سایر تخلفات رانندگی باشند.

چگونه استعلام خلافی موتورسیکلت را انجام دهیم؟
برای استعلام خلافی موتورسیکلت، می‌توانید به وب‌سایت‌های رسمی نهادهای مربوطه یا سامانه‌های آنلاین مرتبط با ترافیک و راهنمایی شهری مراجعه کنید. در این وب‌سایت‌ها، شما می‌توانید با وارد کردن شماره پلاک موتورسیکلت، اطلاعات تخلفات و جریمه‌های مربوط را مشاهده کنید. همچنین، برخی از این سرویس‌ها امکان پرداخت آنلاین جریمه‌ها را نیز فراهم می‌کنند.

  مزایای استفاده از سرویس‌های استعلام خلافی موتورسیکلت: 
 سرعت و آسانی: با استفاده از سرویس‌های استعلام خلافی موتورسیکلت، به سرعت و در هر زمانی می‌توانید تخلفات موتورسیکلت خود را بررسی کنید، بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر مربوطه.
 صرفه‌جویی در زمان و هزینه: با استفاده از سرویس‌های استعلام خلافی موتورسیکلت، صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های مربوط به مراجعه به دفاتر ترافیک وجود دارد. می‌توانید به راحتی از خانه یا محل کار خود این عمل را انجام دهید.
آگاهی و اطمینان: با استفاده از استعلام خلافی موتورسیکلت، به وضعیت تخلفات موتورسیکلت خود آگاه شده و از مالکیت آن اطمینان حاصل کنید. این اطلاعات می‌توانند در مواقعی که نیاز به ارائه مدارک موتورسیکلت دارید، بسیار مفید باشد

استعلام از فرمون: شما می توانید از وب سایت یا اپ فرمون برای استعلام خلافی موتور سیکلت خود اقدام کنید و ریز تخلفات رانندگی به همراه تصویر محل وقوع تخلف را در جرایم دوربینی مشاهده کنید. در این روش شناسه قبض و شناسه پرداخت هر جریمه به صورت جداگانه داده می شود و میتواند به صورت تکی اقدام به پرداخت هر جریمه بکنید. در این روش نیاز به شماره موبایل متعلق به مالک و کدملی درج شده روی کارت موتور است.به این معنی که موبایل و کد ملی باید همخوانی داشته باشند. سپس با وارد کردن پلاک میتوانید اقدام به استعلام خلافی موتور سیکلت خود کنید. شایان ذکر است برای هر بار استعلام باید مبلغ ۵۲۰۰ تومان بپردازید

مهم ترین تخلفات موتور سیکلت ها

رانندگی با سرعت غیر مجاز
نداشتن کلاه ایمنی
صحبت کردن با تلفن همراه هنگام رانندگی
غذا خوردن هنگام رانندگی
حرکات مارپیچ در بین خودروها
عبور از چراغ قرمز


فرمون پس از ثبت جرائم، خلافی موتورسیکلت را همراه جزئیات کامل نمایش می دهد. جزئیاتی از قبیل تصاویر
دوربین ها، نوع تخلف و.. قابل مشاهده می باشد.

استعلام خلافی موتور
استعلام خلافی موتور

 استعلام خلافی موتور سیکلت با موبایل

باتوجه به توسعه برنامه های موبایلی مختلف در حوزه خدمات شهروندی و سایر حوزه ها شما میتوانید خلافی موتور سیکلت یا خودروی خود را با اپ فرمون نیز استعلام و پرداخت کنید. برای این منظور کافی است اپ فرمون را از گوگل پلی یا کافه بازار نصب کرده و سپس با ورود اطلاعاتی چون شماره همراه مالک و کدملی مالک و شماره پلاک وسیله نقلیه مورد نظر اقدام به دریافت خلافی و پرداخت آنی خلافی کنید.

خلافی موتور سیکلت با جزییات

 امکان نمایش تصویر محل تخلف در جریمه هایی که توسط دوربین ثبت شده است نیز در این برنامه وجود دارد.همچنین میتوانید در صورت اعتراض به جریمه مورد نظر به آدرس ثبت شده در هر جریمه و مکان مرتبط با آن مراجعه یا با شماره تلفن ذکر شده در برنامه که با زدن دکمه اعتراض مشخص می شود اعتراض خود را ثبت کنید