حواله خودروهای پیش فروش سایپا قابلیت صلح و انتقال ندارد

پرشین خودرو: گروه خودروسازی سایپا، خودروهای پیش فروش شده اخیر خود را به نام فرد دیگری صلح نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پرشین خودرو، قاسم خاکی جوان رئیس اداره اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه های گروه خودروسازی سایپا، با اعلام این خبر هرگونه خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش شده این شرکت در سایت ها، فضای مجازی و ... را غیرقانونی اعلام کرد.

وی افزود: یکی از شرایط شرکت سایپا در پیش فروش اخیر خودرو، عدم برخورداری خودروها از قابلیت صلح و انتقال آنها به نام شخص دیگری بود.

خاکی جوان اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهدیم بازار خرید و فروش حواله خودروهای این گروه خودروسازی داغ شده و باید گفت این موضوع هیچ ربطی به سایپا ندارد و این شرکت با شرط در نظر گرفته شده، خودروها را به نام فرد دیگری صلح نمی کند.

رئیس اداره اطلاع رسانی گروه خودروسازی سایپا بیان کرد: این روزها سفته بازی در بازار خودرو متاثر از موضوع نقدینگی های سرگردان باب شده و عده ای با هدف کسب درآمد بیشتر به آن متمایل شده‌اند، اما سایپا برای جلوگیری از این موضوع، شرط نبود قابلیت صلح را به شرایط پیش خرید فروش اضافه کرد.

به گفته وی؛ در پیش فروش های سری های قبل وقتی خودرو توسط مشتری پیش خرید می شد، می توانست قبل از تحویل خودرو به هر دلیل آن را به فرد دیگری واگذار کند و شرکت نیز قرارداد پیش خرید را منتقل می‌کرد، اما در دوره جدید ثبت نام ها این قضیه منتفی شده است و از نظر این شرکت، حواله ها در مرحله پیش خرید قابلیت انتقال ندارد.

[irp posts="1081" name="شرایط ویژه فروش 40 هزارتایی ایران‌خودرو، فروش فقط برای خودرو اولی‌ها!"]

مهر عدم انتقال بر روی سند خودرو های پیش فروشی زده شد

عید موتمنی در گفت و گو با خبرنگار پرشین خودرو اظهار می کند : در طرح جدید دولت با تحویل خودروهای پیش فروش شده خریداران خودروها تا یکسال حق صلح یا به عبارتی فروش به شخص دیگری را ندارند.

وی تاکید می کند : در صورتی که خودروسازان پیش از این چنین طرحی را برای پیش فروش های قبلی اجرا می کردند و مهر عدم انتقال تا یک سال بر روی سند خودرو خریداران الصاق می گردید به طور قطع تا حدود زیادی جلوی واسطه گری در بازار خودرو در ماههای گذشته گرفته می شد.

موتمنی می گوید : زمانی که مهر عدم انتقال بر سند خودروهای پیش فروشی زده می شود به طبع امکان انتقال سند در دفاتر اسناد رسمی وجود نداشته و پلیس نیز تعویض پلاک نخواهد کرد.

رئیس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو به خریداران هشدار می دهد در صورتی که پس از تحویل خودروهای پیش فروشی این خودروها به صورت غیر قانونی و صلح واگذار نمایند به دلیل عدم انتقال سند ، به طور قطع متضرر خواهند شد.

موتمنی همچنین در خصوص تاثیر پیش فروش های جدید بر بازار خودرو می گوید : با وجود اینکه پیش فروش های جدید با هدف تنظیم و بازگشت تعادل تقاضا در بازار صورت گرفته اما متاسفانه در جریان طرح های پیش فروش خودروسازان بسیاری از متقاضیان غیر واقعی بخش زیادی از این خودروها را پیش خرید کردند.