خودروهای لوکس قاچاق چگونه پلاک می‌شوند؟

 خودروهای لوکس قاچاق چگونه پلاک می‌شوند؟

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا:
خودروهای لوکس قاچاق به وسیله کشتی‌ها به خورها آورده می‌شوند و در آنجا بارگیری می‌شوند. اغلب این خودروها «پورشه»، «بنز»، «لندکروز» و ... هستند.

این خودروها به صورت قانونی پلاک نمی‌شوند چراکه فاقد مدارک قانونی هستند. اما قاچاقچیان به طور مثال پلاک را از روی بنز قدیمی که به صورت قانونی پلاک گرفته است باز می‌کنند و بر روی یک بنز جدید که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده، نصب می‌کنند.

اخیراً ماموران پلیس باندی را شناسایی کردند که این نوع پلاک‌ها را خرید و فروش می‌کنند یا حتی اجاره می‌دهند. این افراد در برخی مواقع تنها با خرید و فروش این پلاک‌ها، پول خرید یک خودروی بنز را به دست می‌آورند.

 

رحیمی با بیان اینکه برخی از افراد با روش‌های غیرقانونی، پلاک‌هایی برای این خودروها تهیه می‌کنند، گفت: به‌عنوان مثال یک بنز قدیمی در زمان‌های قدیم به‌صورت رسمی توانسته است از پلیس راهنمایی و رانندگی پلاک دریافت کند چرا که آن زمان آن مدل ماشین قانونی وارد کشور شده بود و برای پلاک کردن مشکلی نداشت.

وی ادامه داد: حال این افراد، پلاک را از روی آن مدل بنز قدیمی باز می‌کنند و به‌روی یک بنز جدید که به‌صورت غیرقانونی وارد کشور شده است، نصب می‌کنند.

سردار رحیمی بیان کرد: اخیراً مأموران پلیس امنیت اقتصادی باندی را شناسایی کردند که این نوع پلاک‌ها را خرید و فروش می‌کنند یا حتی اجاره می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد، درآمد بالایی از این نوع معاملات دارند و در برخی مواقع تنها با خرید و فروش این پلاک‌ها، پول خرید یک خودروی بنز را به دست می‌آورند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در پایان گفت: از ابتدای سال تاکنون آمار کشف خودروهای لوکس قاچاق نسبت به سال قبل 47 درصد افزایش داشته است.