خودروهای پرستاره کدامند؟

وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین گزارش خود، خودروهای پرستاره رده‌های کیفی را معرفی کرد. به گزارش فرمون به نقل از خبرآنلاین، در گروه خودروهای سواری دسته قیمتی یک نیومزدا ۳ و سوزوکی گرند ویتارا و در دسته قیمتی ۲ کیاسراتو ، هیوندای accent و هایما ۷ s اتوماتیک موفق به دریافت ۴ ستاره کیفی شدند.

پژو ۲۰۰۸ در دسته قیمتی ۲ از گروه سواری ۵ ستاره کیفی دریافت کرد.

در دسته قیمتی۳۰ ۳ b و چانگان۳۵ cs و آریواتوماتیک، در دسته قیمتی ۴ رنو ساندرو اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس اتوماتیک، تندر ۹۰ پلاس، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، پارس تندر، پژو ۲۰۷ و آریو دنده‌ای ۴ ستاره گرفتند . در دسته قیمتی ۵ هیچکدام از خودروهای ساخت داخلی نتوانستند در رده کیفی بالا قرار بگیرند و سایپا ایکس ۱۱۱، سایپا ایکس ۱۳۱ ، سایپا ایکس ۱۳۲ و سایپا ایکس ۱۳۱ پارس خودرو دو ستاره دریافت کردند . در بخش وانت و در دسته قیمتی یک وانت نیو پیکاپ فوتون سه ستاره گرفت و در دسته قیمتی ۲ وانت تندر ۳ ستاره دریافت کرد . در گروه خودروهای سنگین - مینی بوس، ون مسافری وانا ۴ ستاره گرفت .

در بخش کامیونت ،کامیونت ایسوزو ٨٥ NMR‌ ، کامیونت ایسوزوk٧٥ k NPR و کامیونت هیوندای HD65 ‌، در بخش کامیون ایسوزو FVR ، در بخش کشنده‌ها نیز کشنده ولوو FH460 و کشنده اسکانیا G410 موفق به در یافت ۴ ستاره شدند.