شرایط استفاده تاکسی های اینترنتی از طرح ترافیک

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در مورد تسهیلات طرح ترافیک تاکسی‌های اینترنتی گفت: استفاده از طرح ترافیک برای تاکسی‌های اینترنتی مشابه برخورداری آژانس‌ها از یک‌سری تخفیفات خواهد بود.

دستورالعمل نحوه‌ فعالیت مسافربرهای اینترنتی چهارشنبه هفته گذشته با امضای وزیر کشور به استانداری‌های کشور ابلاغ شد.

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به علت فعالیت خارج از قاعده تاکسی‌های اینترنتی در حوزه حمل و نقل شهری از این‌ کسب‌وکارها در دادگاه شکایت کرده بود، اما بعد از ابلاغ دستورالعمل نحوه‌ی فعالیت مسافربرهای اینترنتی، این معاونت شکایت خود را پس گرفت.

در همین رابطه؛ علیرضا قنادان درگفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، با بیان اینکه شرکت‌های مسافربری اینترنتی شرکت‌های خصوصی مستقل محسوب می‌شوند، عنوان کرد: هفته گذشته ضوابط حمل و نقلِ شرکت‌هایی که ذیل قانون نظام صنفی فعالیت می‌کنند و از اتحادیه‌ها برای فعالیت در حوزه و حمل و نقل هوشمند مجوز دریافت کرده‌اند، تعیین شد.

وی افزود: در حوزه حمل و نقل درون شهری یک‌سری ضوابط حمل و نقل عمومی وجود دارد که این ضوابط شامل شرایطی برای خودرو، راننده و نحوه فعالیت است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه ضوابط حمل و نقل در قالب یک دستورالعمل ملی به مسافربرهای اینترنتی توسط وزارت کشور ابلاغ شده است، گفت: درضمن نظارت براینکه آیا ضوابط ابلاغی توسط شرکت‌های حمل و نقل هوشمند رعایت می‌شود یا خیر بر عهده شهرداری‌ها است. بنابراین شهرداری‌ها ناظر بر اجرای رعایت ضوابط ملی حوزه حمل و نقل هوشمند توسط این شرکت‌ها هستند، اطلاعات تمامی ناوگان حمل و نقل هوشمند هم باید در سامانه ملی «سما» ثبت شود. نظارت شهرداری بر کنترل ضوابط از طریق همین سامانه اعمال می‌شود.

قنادان با بیان اینکه خودروهای شرکت‌های اینترنتی به دو ناوگان مجزای پرتردد و معمولی تقسیم بندی می‌شوند، تصریح کرد: ضوابط ناوگان پرتردد دقیقاً مشابه خودروهای حمل و نقل عمومی است؛ انجام معاینه فنی باید دوبار در سال انجام شود و سن فرسودگی کمتر از 10سال باشد. البته برای سن فرسودگی کمتر از 10سال یک مهلت زمانی سه ساله درنظرگرفته شده است تا طی این مدت شرکت‌ها قادر به کاهش تعداد خودروهایی با بیش از 10 سال سن باشند.

وی با بیان اینکه برای رانندگان باید موضوع عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد لحاظ شود، تأکید کرد: همچنین بیمه‌ی این دسته از افراد باید مشابه بیمه آژانس‌ها باشد.

قنادان عنوان کرد: با ساماندهی تاکسی‌های اینترنتی در قالب دستورالعمل ابلاغی، این تاکسی ها به عنوان یکی از مدهای حمل و نقل عمومی به رسمیت شناخته خواهند شد و در چارچوب و ظرفیت تعیین شده توسط شورای ترافیک تهران و شورای اسلامی شهر تهران به مسافربرهای اینترنتی تسهیلاتی اختصاص پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در مورد وضعیت طرح ترافیک مسافربرهای اینترنتی پس از ابلاغ این ضوابط گفت: درحال حاضر استفاده از طرح ترافیک برای مسافربرهای اینترنتی مشابه برخورداری آژانس‌ها از یک‌سری تخفیفات خواهد بود.