آموزش پنچرگیری تایر در مواقع ضروری

همراه داشتن تایر زاپاس مسئله بسیار مهمی است، چراکه در صورت پنچر شدن تایر خودرویتان و نداشتن تایر یدکی، شاید مجبور شوید تایرتان را پنچرگیری کنید و یا به ماشین یدک کش زنگ بزنید. در این مطلب شما می‌توانید با یادگیری چند ترفند ساده، پنچری تایر خودرویتان را رفع کنید. البته فراموش نکنید با تایر پنچرگیری شده قادر به طی کردن مسافت‌های طولانی نیستید و بهتر است در اولین فرصت تایر را تعویض کنید.

آموزش مرحله به مرحله پنچرگیری:

اولین مرحله یافتن محل بریدگی و یا سوراخ تایر خودرویتان است که می‌توان از روش‌هایی مانند گوش دادن به صدای تخلیه هوا و یا با لمس کردن تایر، این نقطه را تشخیص دهید. در صورتی که همچنان موفق به تشخیص این ناحیه نشده‌اید می‌توانید محلولی از آب و صابون درست کرده و به تایر بزنید دراین صورت در محل خروج هوا شاهد حباب‌هایی خواهید بود.

مطلب پیشنهادی: نکات مهم تنظیم فرمان خودرو

در مرحله بعدی، برای خارج کردن شی‌ای که موجب پنچر شدن تایر خودرویتان گردیده باید پیچ‌های چرخ را شل و یا باز کنید و تایر را بچرخانید تا سوراخ در بالا قرار گیرد.

سپس با استفاده از ابزار سوهان که احتمالا در بسته پنچرگیری ماشین موجود است‌، محل سوراخ را تمیز کنید.

سرانجام با استفاده از ابزار مخصوص‌، ماده پنچرگیری را با فشار به داخل محل پنچر شده وارد کرده و قسمت بیرونی و اضافی را از آن جدا می‌کنیم. همچنین بهتر است در پایان کار برای پوشش دادن درزهای احتمالی روی محل مورد نظر اسپری پنچرگیری بزنید.

در انتها اینکه تایر را با استفاده از تلمبه مناسب باد کنید. حال برای اطمینان یافتن از اینکه سوراخ پر شده است و هوا از آن خارج نمی‌شود، می‌توانید با کمک محلول آب و صابون، محل پنچرگیری شده را تست کنید.