خودروهای فاقد گواهی سلامت اجازه سوختگیری ندارند

علی محمودیان رئیس اتحادیه سوخت جایگزین و صنایع وابسته اظهار داشت: از ابتدای دی ماه سال جاری خودروهای دوگانه سوز فقط در صورت داشتن گواهی سلامت می توانند از جایگاه های سی ان جی سوخت گیری کنند.

به گزاش فرمون و به نقل از میزان، وی ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات دولت در اسفند 97 دستگاه های اجرایی موکلف به صدور گواهی سلامت برای خودروهای تبدیلی کارگاهی و سایر خودروهای دوگانه سوز هستند. وی در ادامه افزود: در برخی از سندهای مالکیت خودروهای دوگانه سوز، اطلاعات مربوط به سوخت آنها ذکر نشده که پس از دریافت گواهی سلامت اطلاعات و مدارک سند تصحیح خواهد شد.

اسماعیلی در ادامه تصریح کرد: حدود 2 میلیون و 500 هزار خودروی دوگانه سوز در کشور وجود دارد که حدود 1 میلیون و 200 دستگاه از آنها موفق به دریافت گواهی سلامت شده اند.

رئیس اتحادیه سوخت جایگزین و صنایع وابسته در ادامه بیان داشت: ثبت نام برای دریافت گواهی سلامت خودروهای دوگانه سوز از ابتدای شهریور آغاز شده و تا پایان دی ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی در پایان درباره هزینه صدور گواهی سلامت برای خودروهای دوگانه سوز گفت: هزینه صدور گواهی سلامت بسته به سلامت و نیاز به قطعات جدید از 50 تا 500 هزار تومان در نوسان است.